Kód: 3020

Japa Mála JEDINEČNÉ CHVÍLE - růžový opál, bílý magnezit, hedvábný střapec

2 490 Kč
Skladem

harmonie, štěstí, síla, uvolnění, meditace, uklidnění, jistota, bezvýhradná láska, sebedůvěra, sebepřijetí, krása, ochrana, rozhodování, peníze, krása, duševní rozvoj

celková délka: cca 105 cm (každý kus je ručně zhotovený originál, velikost se může mírně lišit)

počet kamenů: 108 + 1 guru korálek (velký bílý magnezit)

průměr kamenů: 6 mm (guru korálek 8 mm)

Střepec je vyroben z pravého ručně barveného hedvábí.

Svoji Japa Málu obdržíte s popisem a dárkově zabalenou.

Kategorie: NÁHRDELNÍKY JAPA MÁLA
Barva: bílá, bílošedá, růžová
Materiál: hedvábí, magnezit, opál
Velikost kamenů: 6 mm

Tato ručně vyrobená Japa Mála z naší mandalové dílničky je vytvořená technikou macramé (drhání) z drahých kamenů růžového opálu, bílého magnezitu a hedvábného střapce. Přináší své majitelce pocit bezpečí a hlubokého klidu, uvádí nás do citové i fyzické rovnováhy, pomáhá nám v sebepoznávání a v bezvýhradném přijetí nejen sebe jako jedinečné osobnosti, ale i všech, které na své životní cestě potkáváme. Napomáhá nám odhalovat sebeklam a skryté problémy, uklidňuje naše pocity a myšlenky a pomáhá nám se v nich zorientovat. Pomáhá nám zdolávat stres a ukazuje nám pravdivost karmických zákonů. Vnáší do našeho života světlo, spontánnost a radost z každého okamžiku. Připomíná nám, že náš život se odehrává v přítomnosti a nedovolí nám ztratit se v hloubkách minulosti nebo v plánech budoucnosti. 

Jak používat málu?

Používání japa mály je velice intimní, niterní požitek. Najděte si pro tento rituál vhodné místo i čas. Měli byste být někde, kde je Vám příjemně, kde je klid a můžete se dobře soustředit. Nastavte pravou dlaň a málu si vložte přes prsty do dlaně tak, aby střapec směřoval směrem k Vám. Pamatujte na to, že váš ukazováček by měl směřovat od korálků pryč, protože reprezentuje vaše ego. Pomocí palce přesouvejte postupně od střapce jeden korálek za druhým přes váš prostředníček. Během tohoto pohybu si v duchu odříkávejte svou mantru, cíl, kterého chcete dosáhnout. Mantra může být například prosté slovo „láska“ nebo třeba věta „Já jsem láska.“ Až dojdete k poslednímu korálku mály (stodevátý korálek), který se nazývá guru korálek, jste hotovi. Pokud se rozhodnete pokračovat dále, málu otočte, a jděte opačně zpět na začátek. Védská tradice praví, že guru korálek by se neměl překračovat.

Doporučené mantry: Můj život je v přítomnosti. Žiji tady a teď. Přítomnost je krásná.  

 

celková délka: cca 105 cm (každý kus je ručně zhotovený originál, velikost se může mírně lišit)

počet kamenů: 108 + 1 guru korálek (velký bílý magnezit)

průměr kamenů: 6 mm

 

Mála neboli Japa Mála (džapa mala) je tradiční pomůcka k počítání manter při meditacích. Podobá se křesťanským růžencům, ale je používána zejména v buddhismu a hinduismu. Je to soustava korálků na provázku, má zpravidla 108 korálků, anebo menší počet vždy dělitelný 9 (většinou 19, 21, 27, 54) a jeden tzv. guru korálek. Mály jsou prvotně používané k počítání manter. Tyto mantry mohou být říkány pro různé účely, ale se společným cílem dosáhnout osvícení. 

 

 

 

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: