Základy péče o šperky z minerálů

Drahé kameny a minerály jsou od nepaměti našimi ochránci a pomocníky. Vedou nás k pozornosti, pokoře a lásce k přírodě, posilují to, co má být posíleno a oslabují to, co oslabuje nás.

Aby Vám náramky z minerálních kamenů vydržely krásné co nejdelší dobu, je nutné se o ně náležitě starat. Všechny minerály, které používáme, jsou přírodního původu, nikdy se nejedná o syntetické napodobeniny. Pravé minerály mají různou tvrdost, křehkost, citlivost např. na pot (působení solí), světlo, teplo či chemické sloučeniny (mýdla, sprchové gely, kosmetika, oleje, chlorovaná voda atd.). Některé kameny jsou velice stálé, jiné minerály jsou mnohem citlivější. Tyto vlastnosti určily geologické procesy při jejich vzniku před miliony let. Proto mohou být některé kameny velice citlivé na neopatrné zacházení. Mohou být např. poškrábány, nárazem na jiný tvrdý předmět mohou popraskat, nejen pukané kameny se mohou při pádu na zem nebo nárazu na tvrdý předmět odštípnout či rozpůlit, některé kameny mění svoji barevnou intenzitu vlivem světla nebo tepla. Zde Vám nabízíme několik zásad, které Vám doporučujeme dodržovat, aby Váš náramek zůstal co nejdéle tak krásný, jako na začátku.

Jak náramek nosit a uchovávat?

Náramky z drahých kamenů a minerálů můžete nosit každý den, nebo podle Vaší nálady. Nosí se přímo na těle a pokudje odkládáte, poslouží Vám jakákoli šperkovnice, látkový sáček nebo šuplík nočního stolku. Je vhodné náramek uchovávat na temném místě, na světle mají některé kameny tendenci blednout, proto není vhodné místo např. na okenním parapetu nebo pod lampičkou. Nedoporučujeme sprchování a koupání se s náramkem.

Jak se o náramky starat?

Stejně jako se staráme o květiny, zvířata a o své vlastní tělo,je potřeba dopřát stejnou péči i Vašim šperkům z minerálů.Své šperky pravidelně očišťujte od nečistot, chraňte je před kosmetikou, čistícími prostředky a chemikáliemi. I kvalitní parfém nebo krém na ruce může kameny nenávratně poškodit. Kameny by nikdy neměly být mastné nebo znečištěné, od potu, prachu apod. Nejsnadnější očistu náramku provedete pod proudem vlažné vody, kamínky stačí jemně promnout mezi prsty a zbavit je tak zbytků potu a kosmetiky. U náramků s ozdobami z bižuterního kovu nezapomeňte náramky dostatečně vysušit bavlněným hadříkem.

Jak náramky energeticky čistit a nabíjet?

Drahé kameny a minerály jsou držiteli mnoha informací a silných energií, které přijímají od okolí a ukládají je. Dokáží je přijímat, ale i dávat, a to jak v pozitivním, tak i v negativním směru. Abychom kameny mohli co nejdéle používat a těšit se z jejich pozitivních vibrací, je nutné je pravidelně energeticky čistit a nabíjet.

Citrínová či ametystová drůza

Nejsnadnější a nejúčinnější je očista a dobíjení na citrínové nebo ametystové drůze. Náramek stačí na drůzu položit a nechat ho tam den či dva odpočívat. Citrínová drůza je v tomto ohledu nejvhodnější, protože sama nepotřebuje nikdy čistit ani dobíjet, je nevyčerpatelným zdrojem očistné energie.

Voda a sluneční nebo měsíční světlo

Dalším nejčastějším a velmi snadným způsobem, jak náramky očistit, je pod proudem čisté vody. Nejvhodnější jsou čisté horské potůčky a bystřiny, dobře Vám ale poslouží i voda, která prošla spirálou či vírem. Nabíjení náramku pak zajistí sluneční nebo měsíční světlo. Každý minerál je spjatý buď se sluneční, nebo s měsíční energií, pokud máte náramek z kombinace těchto kamenů, nabíjejte náramky v noci i ve dne. V případě nabíjení na slunci volte světlé místo, není nutný ostrý sluneční svit celý den.

Modlitba, meditace a očista myšlenkou / slovem

I naše myšlenky a slova mají vibrace a nesou s sebou silnou energii. Náramky tedy můžete očistit a dobít energií i s pomocí Vaší vnitřní síly, meditace, modlitbou či myšlenkou nebo slovem.

Ostatní způsoby

V literatuře se často dočtete o dalších způsobech, jak kameny očistit a dobít, jako např. solné roztoky, himalájská sůl, panenská půda a další. Pokud tyto techniky neznáte, určitě nedoporučujeme experimentovat. Například solné roztoky mohou některé minerály nenávratně poškodit.

Záruční servis, reklamace, výměna zboží či velikosti

Záruka na výrobky je 2 roky. Dodržujte prosím pokyny k péči o šperky, zejména dbejte zamezení styku s kosmetikou, parfémy, apod. Pokud se během nošení šperku projeví jakékoli závady, obraťte se na nás, rádi Vám šperky opravíme. Více informací najdete na webu: www.mandalanakazdyden.cz/vymena--vraceni-a-reklamace

Pozáruční opravy

Nabízíme také pozáruční servis na všechny naše šperky, kameny Vám rádi energeticky očistíme, nabijeme, převlékneme na nové pružné vlákno, případně doplníme chybějící přívěšek nebo kamínek, opravíme přetržený řetízek, zkrátka se postaráme, aby byl šperk opět jako nový. Více info: mandala@mandalanakazdyden.cz

 

Minerály, polodrahokamy a tzv. léčivé kameny nemohou být brány jako nahrazení odborné lékařské péče. Šperky nejsou vhodné pro děti do 3 let.