Kód: 480

Lapač snů Pro Lvici

750 Kč
Momentálně vyprodané

Originální, střední lapač snů Pro Lvici je vyrobený z přírodního lehce přelakovaného bambusu, bavlny a barevných kachních peříček v barvách červánků, ručně háčkovaných a drhaných provázků ve stejných tónech typických pro sluneční znamení Lva. Háčkovaná mandala uprostřed představuje květ života. Ta tvoří jeho velice hustou, jemnou a bohatou síťku z uzlíků uspořádanou do pravidelného geometrického tvaru.

Kategorie: LAPAČE SNŮ
Položka byla vyprodána…

Tento konkrétní kousek má již svoji majitelku, ale ráda Vám na zakázku vyrobím podobný. Doba dodání se řídí především aktuálním počtem zakázek a mými časovými možnostmi. Potřebujete-li lapač snů jako dárek do určitého termínu, napište mi a domluvíme se, jestli Váš termín stihneme. Kontaktní formulář najdete zde.

Ručně vyrobený lapač snů není jen talisman, je to vlastně jakási mandala říše snů. Indiáni je zavěšují volně do místnosti nebo přímo za hlavu spícího. Podle staré legendy se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího.

Originální, střední lapač snů Pro Lvici je vyrobený z přírodního lehce přelakovaného bambusu, bavlny a barevných kachních peříček v barvách červánků, ručně háčkovaných a drhaných provázků ve stejných tónech typických pro sluneční znamení Lva. Háčkovaná mandala uprostřed představuje květ života. Ta tvoří jeho velice hustou, jemnou a bohatou síťku z uzlíků uspořádanou do pravidelného geometrického tvaru.

Žlutá barva povzbuzuje, osvobozuje, přináší uvolnění, pocit souladu, harmonie, působí vesele a otevřeně. Je barvou tepla a intelektu. Stimuluje mozek, zlepšuje náladu, odstraňuje negativní myšlenky a zvyšuje sebevědomí. Podporuje touhu po štěstí a schopnost plného prožívání života.

Oranžová barva je slavnostní, vyvolává pocit radosti, je spojena s představou slunce, tepla, bohatství, zlata, úrody, slavnostního vzrušeného očekávání. Je barvou mládí, svěžesti a radosti. Je spojována s vitalitou. Podporuje sebeúctu a vzbuzuje radost ze smyslových požitků. Působí velmi dobře proti smutku a depresi.

Červená v lososovém odstínu je vzrušující, energická, prudká až náruživá, silná, mocná, spojená s představami ohně, tepla a lásky. Zároveň je vznešená, je symbolem energické akce, změny, přetváření a pronikání vpřed, dobývání, energie a sebevědomí

Světle modrá působí přivětivě, vyvolává představu oblohy a vzduchu, ticha a touhy. Evokuje bezstarostné veselí, neklade žádné nároky a v ničem se neangažuje. Symbolizuje důvěru, upřímnost, věrnost a stabilitu. Je to barva oblohy a moře. Je spojována s celou oblastí krku, tedy centrem řeči. Pomáhá rozvíjet duchovní svět člověka, který se jí obklopí.

Střed síťky znázorňuje naše já. Je to střed, kolem kterého se točí svět. Při spánku odpočívá naše tělo, ale také mysl, která se čistí od všeho, co jsme během dne zažili. Zpracovává různé podněty a přetváří je ve sny. Některé z nich jsou krásné, jiné mohou být špatné, stašidelné a ty nejhorší se mohou měnit v noční můry a děsy. Indiáni věří, že bychom se před špatnými sny měli chránit, protože nesou negativní energii, která nás dál ovlivňuje. Proto šamani vymysleli Indiánům lapač snů. Kruh lapače má 2 významy: představuje svět a vesmír a chrání jeho střed (tedy naše já). Je to první překážka pro negativní síly, které se na nás v noci valí. Peříčka jsou přivázána ke kruhu. Zachytávají vesmírnou energii a sny a ty dopředu filtrují. Noční můry jsou odraženy pryč do temné noci a dobré sny k se přes peříčko dostanou k nám. Síť s uzlíky je v lapači snů to nejdůležitější! Chytá děsivé sny a negativní síly. Indiáni totiž věří, že negativní energie, která se v síti zachytí, zabloudí a nenajde cestu ke středu – k nám. Symetrie sítě symbolizuje harmonii, která negativní energii rozpouští.

Podrobnosti

Celkové rozměry: 21 x 35 cm (40 cm včetně poutka)
Rozměr kruhu: 16 cm
Pouze 1 kus.

Materiál: bambus, bavlna, barvené kachní peří

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: