Kód: 432

Lapač snů Ametystový sen s polodrahokamy, korálem, mušlemi a hamsou 40 cm

2 680 Kč
Vyprodáno

Střední, 40 cm dlouhý originální ručně vyrobený lapač snů Ametystový sen s háčkovanou mandalou představující květ života. Ta tvoří jeho velice hustou, jemnou a bohatou síťku z uzlíků uspořádanou do pravidelného geometrického tvaru. Kruh lapače z přírodního bambusu je lehce přelakovaný, zdobený háčkovanými provázky z bavlněné příze, drhanými provázky s kamínky ametystu, růženínu, křišťálu, měsíčního kamene, sodalitu, modrého avanturínu, fialového achátu a bílého korálu. Každý ozdobený provázek pak nese mušli, která nahrazuje tradiční pírko. Prostřední provázek je zdobený také kovovou mandalou ve stříbrné barvě s lehkou patinou, která nese posvátný symbol ochrany Hamsa a další kamínky polodrahokamů. Kraje Lapače zdobí střapečky v barvě jasné letní oblohy. Tento lapač zalije Vaši ložnici nejen ametystovou září, ale také ochranou silou drahých kamenů a symbolu Hamsa. Zachytí a zničí každý zárodek negativní energie, jenž v uzlíkovém bludišti lapače během noci uvízne. Vhodný i pro alergiky.

Kategorie: LAPAČE SNŮ
Položka byla vyprodána…

Tento konkrétní kousek má již svoji majitelku, ale ráda Vám na zakázku vyrobím podobný. Doba dodání se řídí především aktuálním počtem zakázek a mými časovými možnostmi. Potřebujete-li lapač snů jako dárek do určitého termínu, napište mi a domluvíme se, jestli Váš termín stihneme. Kontaktní formulář najdete zde.

 

Ručně vyrobený lapač snů není jen talisman, je to vlastně jakási mandala říše snů. Indiáni je zavěšují volně do místnosti nebo přímo za hlavu spícího. Podle staré legendy se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího.

 

Střední, 40 cm dlouhý originální ručně vyrobený lapač snů Ametystový sen s háčkovanou mandalou představující květ života. Ta tvoří jeho velice hustou, jemnou a bohatou síťku z uzlíků uspořádanou do pravidelného geometrického tvaru. Kruh lapače z přírodního bambusu je lehce přelakovaný, zdobený háčkovanými provázky z bavlněné příze, drhanými provázky s kamínky ametystu, růženínu, křišťálu, měsíčního kamene, sodalitu, modrého avanturínu, fialového achátu a bílého korálu. Každý ozdobený provázek pak nese mušli, která nahrazuje tradiční pírko. Prostřední provázek je zdobený také kovovou mandalou ve stříbrné barvě s lehkou patinou, která nese posvátný symbol ochrany Hamsa a další kamínky polodrahokamů. Kraje Lapače zdobí střapečky v barvě jasné letní oblohy. Tento lapač zalije Vaši ložnici nejen ametystovou září, ale také ochranou silou drahých kamenů a symbolu Hamsa. Zachytí a zničí každý zárodek negativní energie, jenž v uzlíkovém bludišti lapače během noci uvízne.

Je vhodný i pro alergiky. Pokud ho dáte k otevřenému oknu nebo tam, kde může proudit vzduch, potěší Vás zároveň nádhernou zvonkohrou.

 

ametyst-mAmetyst podporuje střízlivé uvažování, logické myšlení, schopnost neutrality a soudnosti, skromnost, cudnost a zdrženlivost, má uklidňující účinky. Červený oheň aktivity a modré světlo otevřenosti, ticho a šíře se spojují v ametystu v novou sílu. Kámen dává „živý klid“, ve kterém zanikají všechny obavy a disharmonie, probouzí se důvěra a odevzdanost vůči silám vesmíru. Ametyst je přímo spojen se 7. čakrou. Více o ametystu.

 

 

křišťálKřišťál vede člověka k celistvosti, která v sobě harmonicky sjednocuje pestrou mnohotvárnost života. Přináší jasnost a světlo duchu i duši a podporuje duchovní poznání. Pomáhá duši splynout s duší Universa. Uvolňuje blokády, ochraňuje a dává novou energii. Křišťál podporuje trpělivost, moudrost a dokonalost. Je naprosto univerzální.
Více o křišťálu.

 

 

růženínRůženín je růžová odrůda křemene, pomáhá projevovat city, dodává lásku a krásu, podporuje něžnost, mírnost, přátelskost, nesobeckost, podněcuje citlivost a vnímavost vůči ostatním i sobě samému, podporuje fantazii, inspiraci a tvořivost, trpělivost, dává sílu k odpuštění, učí sebeúctě a sebelásce.
Více o růženínu.

 

 

sodalitSodalit prohlubuje logické myšlení, důslednost, dodává odvahu a sebedůvěru, prohlubuje intuici, pomáhá uskutečňovat sny a touhy, vede k lepší koncentraci, harmonizuje fantazii s realitou, uklidňuje a chrání před konflikty. Zjasňuje rozum a vede ho k hlubokým myšlenkám. Posiluje nervy a odstraňuje zafixované způsoby myšlení. Přidává důvěru a sílu zastávat vlastní stanoviska a přenášet ideje a poznatky do běžného života. Umožňuje přijímat nové informace a vytvářet nový, neotřelý pohled na svět. Jedná se o mimořádně užitečný kámen pro týmovou práci, neboť přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle. Podněcuje důvěru a soudržnost členů skupiny a upevňuje pouto mezi nimi. Více o sodalitu.

 

aventurin_modryAvanturín je kamenem štěstí. Vyzařuje pozitivní vibrace a přináší prosperitu a majetek. Jeho vibrace také pomáhají odstraňovat negativní elektromagnetické záření. Posiluje rozhodovací schopnosti a stimuluje řídící vlastnosti. Avanturín pohlcuje znečištění ovzduší a čistí atmosféru na místě, kde se nachází. Povzbuzuje komunikaci a pomáhá jasně vyjadřovat myšlenky. Uklidňuje, a pokud jej dáte přes noc pod polštář, navozuje klidný a ničím nerušený spánek. Udržuje rovnováhu mezi ženskou a mužskou energií. Více o avanturínu.

 

měsíční kámenMěsíční kámen (selenit) podporuje životní změny, čistí rozum, tiší nejistotu a starosti, dodává klid, posiluje schopnosti svého nositele, reguluje přetížení a nadměrné sebevědomí, podporuje vnitřní vývoj, laskavost a intuici.
Více o měsíčním kamenu.

 

 

korál 2Korál Vás dokáže spojit s přírodou na všech úrovních bytí. Věří se také, že dokáže snížit emoce a přinést vnitřní klid. Pomáhá svému nositeli pochopit sama sebe a smířit se s vlastním já. Zvyšuje intuici a představivost. Dodává sílu, usnadňuje dosáhnutí cílů, pomáhá optimisticky vidět všechno, co se děje kolem. Chrání člověka před pocity deprese a úzkosti. Korál podporuje také přátelství, platonickou lásku a mezilidské vztahy v rámci společnosti. Korál v neposlední řadě ochraňuje a odstraňuje stres. Je zejména vhodný pro Raka, Rybu a Štíra. Více o korálu.

 

achátyAcháty pomáhají při velké psychické zátěži, dodávají jistotu a sebedůvěru, zmírňují komplexy méněcennosti a nedocenění, stres. Podporují odvahu, sílu, léčení, dlouhověkost, přitahují lásku a posilují ochranu.

 

 

 

hamsaHamsa je starodávný symbol a amulet. Má tvar lidské ruky, zobrazuje totiž dlaň pravé ruky – symbol ochrany nejen před uhrančivým pohledem. V arabštině navíc označuje slovo „hamsa“ číslici 5, tedy počet prstů na jedné ruce. První hamsy se objevily už v období starověké Mezopotámie na amuletech sumerské bohyně plodnosti a lásky. Ženy v tehdejších dobách věřily, že tento symbol napomáhá plodnosti a zdravému průběhu těhotenství, posilovat slabé a podporovat laktaci. Hamsa je také Buddhovo symbolické gesto ochrany a učení moudra.

 

 

Střed síťky znázorňuje naše já. Je to střed, kolem kterého se točí svět. Při spánku odpočívá naše tělo, ale také mysl, která se čistí od všeho, co jsme během dne zažili. Zpracovává různé podněty a přetváří je ve sny. Některé z nich jsou krásné, jiné mohou být špatné, stašidelné a ty nejhorší se mohou měnit v noční můry a děsy. Indiáni věří, že bychom se před špatnými sny měli chránit, protože nesou negativní energii, která nás dál ovlivňuje. Proto šamani vymysleli Indiánům lapač snů. Kruh lapače má 2 významy: představuje svět a vesmír a chrání jeho střed (tedy naše já). Je to první překážka pro negativní síly, které se na nás v noci valí. Peříčka jsou přivázána ke kruhu. Zachytávají vesmírnou energii a sny a ty dopředu filtrují. Noční můry jsou odraženy pryč do temné noci a dobré sny k se přes peříčko dostanou k nám. Síť s uzlíky je v lapači snů to nejdůležitější! Chytá děsivé sny a negativní síly. Indiáni totiž věří, že negativní energie, která se v síti zachytí, zabloudí a nenajde cestu ke středu – k nám. Symetrie sítě symbolizuje harmonii, která negativní energii rozpouští.

Podrobnosti

Celkové rozměry: 25 x 42 cm
Rozměr kruhu: 15 cm
Pouze 1 kus.

Materiál: bambus, bavlna, kamínky ametystu, ruženínu, křišťálu, sodalitu, modrého avanturínu, měsíčního kamene, bílého korálu, mušle, kovová mandala a symbol Hamsa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: